Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що питання деокупації Донбасу та Криму не варто об'єднувати.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українському радіо".

За його словами, це може призвести до ускладнення процесу деокупації.

Крім того, Кулеба зауважив, що у 2014 році, на жаль, не було створено формату, подібного до нормандської зустрічі, тому зараз українській стороні доводиться надолужувати.

Він наголосив, що наразі Україні працює над створенням спеціального міжнародного формату для проведення переговорів щодо деокупації кримського півострова.

"У мене на столі лежить лист МЗС до президента України, в якому ми пропонуємо президенту розглянути якраз формат міжнародної платформи по Криму, який ми розробили у Міністерстві закордонних справ", - додав він.

Кулеба додав, що стратегія деокупації є комплексним питанням, оскільки Міністерство закордонних справ перш за все відповідає за міжнародний блок, тоді як сам процес деокупації Криму більше пов'язаний з внутрішньою політикою.

Міністр зауважив, що дипломатичне відомство активно співпрацює з віце-прем'єр-міністром з реінтеграції Олексієм Рєзніковим, представництвом президента в Автономній республіці Крим  та з іншими міністерствами для того, щоб створити "єдиний пакет", який пізніше буде переданий в РНБО для остаточного узгодження та розгляду.

Як писав "Вголос":

  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом.
  • В МЗС України зробили гучну заяву через затримання українців в Білорусі.