Національне антикорупційне бюро має привести у відповідність із законом деякі нормативно-правові акти перед тим, як почати користуватись правом на "прослушку" підозрюваних у корупційних злочинах.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

"Закріплення в КПК України права НАБУ на "прослушку" — це справжня перемога. Однак скористатися ним НАБУ зможе не одразу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що спершу потрібно привести у відповідність нормативно-правові акти, якими на сьогодні врегульовані процедури установлення та використання технічних засобів, що забезпечують проведення оперативно-розшукових заходів та негласних слідчих дій зі зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, а також побудувати інфраструктуру, яка забезпечить реалізацію на практиці наданих НАБУ повноважень.

Сам процес вимагає підготовки складних технічних рішень у взаємодії з уповноваженими державними органами та операторами телекомунікацій.

Щодо врегулювання зазначених аспектів закон не містить часових обмежень. Однак в НАБУ сподіваються, що процес створення "замкнутого циклу" здійснення зняття інформації з телекомунікаційних мереж виключно силами НАБУ завершиться якомога швидше.

Також в бюро підкреслили, що зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, як і раніше, відбуватиметься виключно за санкцією суду. Надалі, маючи судову ухвалу, НАБУ не доведеться ознайомлювати з нею СБУ, всі дії починатимуться і завершуватимуться безпосередньо у Національному бюро.

Зазначимо, що "прослушка" — це можливість НАБУ отримувати корисну у розслідуваннях кримінальних корупційних злочинів інформацію із телекомунікаційних мереж операторів зв’язку самостійно, без "посередництва" інших структур, що мінімізує можливий виток інформації про розслідування НАБУ.

Нагадаємо, що раніше президент підписав закон, що дозволяє НАБУ і ДБР здійснювати «прослушку».

Згодом 17 жовтня ДБР і НАБУ отримали право на прослуховування.