Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба заявив, що в Україні діє розумний алгоритм ефективного впровадження норм Європейського Союзу з огляду на інтереси держави.

Про це він сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Уряд чітко поставив перед собою задачу, ціль в програмі діяльності – досягнути відповідності економічним критеріям членства в ЄС. У нас в Україні працює не «сліпий ксерокс» для копіювання норм ЄС. Але треба розуміти одну просту річ. У нас не «ксерокс», де ми сліпо копіюємо. У нас є розумний алгоритм, де ми ефективно впроваджуємо норми і ділимо їх, за порадою одних українських експертів, на три групи: вигідні норми, нейтральні і невигідні", - заявив Кулеба.

Він також зазначив, що спочатку в Україні адаптовують такі норми ЄС, які найбільш вигідні для держави, потім нейтральні і наостанок залишають те, що наразі з якихось економічних причин є невигідним: "Це нормальна логіка будь-якої держави, яка керується своїми інтересами".

"ЄС не є благодійною організацією. А інтеграція до ЄС і політика ЄС щодо держав, які намагаються інтегруватися – все це ґрунтується на чітких інтересах. І саме в збалансуванні цих інтересів, у пошуку компромісів і отримується правильний результат. І безумовно, що інтерес України №1 у цьому напрямі – це членство в ЄС. Але прийти ми туди маємо, чітко захищаючи свої національні інтереси і таким чином, щоб і самим бути сильними, і зробити ЄС сильнішим завдяки нашому членству", - додав віцепрем'єр.

Він також зазначив, що євроінтеграція не просто не ставиться під сумнів в Україні, а її в принципі неможливо поставити під сумнів, тому що 64% українців підтримують саме європейський, євроінтеграційний розвиток держави.

Нагадаємо, спікер ВР прокоментував слова Арахамії про ЄС.