Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) заявило, що планує 30 липня запустити з Космічного центру Кеннеді космічний корабель, який доставить марсохід “Perseverance” на Червону планету.

Про це йдеться сайті NASA.

“Найближча можливість для запуску визначена 30 липня о 7:50 ранку за східноамериканським часом (14:50 за Києвом)”, – зазначається в повідомленні космічного агентства США.

Зараз команда, яка готує до запуску космічний корабель “Mars 2020” працює над тим, щоб доставити марсохід “Perseverance” на стартовий майданчик, зазначили в NASA.

Дата запуску може змінитися залежно від результатів тестування всіх систем корабля, метеоумов, а також інших чинників. Загалом запуск передбачається здійснити не пізніше 15 серпня.

Корабель “Mars 2020” з марсоходом “Perseverance”, а також іншим обладнанням і технікою, планується вивести в космос ракетоносієм Atlas V-541 зі стартового комплексу на мисі Канаверал у Флориді.

Нагадаємо, Atlas V є одним із найпотужніших носіїв для міжпланетних перельотів. Це той самий тип ракети, що вивів на Марс проєкти InSight та Curiosity.

Раніше повідомлялося, що Об’єднані Арабські Емірати відправлять на Марс космічний зонд, з його допомогою будуть вивчати клімат і атмосферу планети.