У НАТО спростували заяву Росії про те, що Альянс і Москва повністю припинили співпрацю.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на DW.

“Позиція НАТО не змінилася. Щодо Росії Північноатлантичний альянс дотримується двовекторного підходу: потужне стримування й оборона при збереженні серйозного діалогу”, – йдеться в заяві прес-секретаря НАТО Оани Лунгеску.

Повідомляється, що заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що Росія та НАТО повністю припинили співпрацю за цивільним і військовим напрямками з ініціативи НАТО.

Лунгеску натомість зазначила, що в березні 2014 року НАТО у зв’язку з російською агресією в Україні, повністю припинила практичну співпрацю з Росією, зберігши при цьому канали для військових і політичних переговорів та відтоді ситуація не змінилася.

Представниця альянсу нагадала, що на саміті в Брюсселі у липні 2018 року члени НАТО виключили можливість повернення до “бізнесу” до тих пір, поки в поведінці Росії не відбудеться “явних, конструктивних змін, які продемонструють дотримання Москвою міжнародного права і її міжнародних зобов’язань”.

“НАТО готове до діалогу з Росією в цілях ясного позначення наших позицій, зниження ризиків і посилення прозорості”, – сказала Лунгеску, зазначивши, що альянс продовжує діалог з Росією на різних рівнях.

Як приклад вона провела зустрічі Ради НАТО – Росія, остання з яких відбулася в січні, а також зустрічі генсека НАТО Єнса Столтенберга з міністром закордонних справ Росії Сергеєм Лавровим, остання з яких відбулася в березні 2019 року в Мюнхені.

Додамо, що у НАТО повністю припинили співпрацю з Росією, – МЗС РФ.