Про це повідомляє УНІАН.

«Безпекове середовище на сході та півдні надалі несе ризики. В Україні відбулась ескалація насилля. Сепаратисти, підтримувані Росією, мають намір розширити територію, незважаючи на мінські домовленості. Росія надалі їх підтримує, організовуючи тренування, надаючи військові сили та сотні одиниць сучасної зброї, порушуючи свої міжнародні зобов'язання», – сказав Столтенберг у вступному слові, відкриваючи ПАР.

Генсек НАТО також відзначив і загрозу з півдня у вигляді екстремізму.

«Тоді, коли наше безпекове середовище надалі змінюється, НАТО має залишатися сильним. Сьогодні ми зробимо наступні кроки з виконання Плану дій щодо готовності, аби гарантувати, що наші сили готові та можуть реагувати, щоб мати справу із викликами на кордонах НАТО зі сходу та з півдня», – наголосив він.

Генсек альянсу вказав, що ці дії є «найбільшим посиленням колективного захисту НАТО з кінця «холодної війни».

«Ми вже збільшили свою присутність на землі, у повітрі та в морі у східній частині наших союзників. Сьогодні ухвалимо рішення про посилення наявних сил реагування НАТО та щодо розміру та композиції нових швидких сил, які будуть здатні реагувати на кризу в ці дні», – зазначив Столтенберг.

Крім того, очікують, що буде ухвалено рішення про «командну та контрольну» присутність НАТО на території східних партнерів.

«Це спростить швидке розгорнення, планування та координацію міжнаціональних навчань. Це – трансатлантична командна робота – захищати кожного союзника від будь-якої загрози», – наголосив Столтенберг.

Як писав «Вголос», раніше у ЗМІ з’явилась інформація, що на міністерському засіданні Північноатлантичного альянсу буде ухвалено рішення про відкриття командних пунктів НАТО в шести країнах Східної Європи: державах Балтії, Румунії, Болгарії та Польщі.