Про це на слуханнях у Сенатському комітеті зі збройних сил заявив верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Кертіс Скапарротті, повідомляє «Голос Америки».

Він також виступив за надання Україні зброї. У відповідь на запитання сенатора-республіканця Джеймса Інгофа про те, чи погоджується він з тим, що США мають надати Україні летальну зброю, верховний головнокомандувач НАТО Кертіс Скапарротті заявив, що українці ведуть важку боротьбу, назвавши їх дисциплінованими воїнами. «Вони протистоять так званим сепаратистам, які насправді є російськими ставлениками. Росія постачає їм смертоносну зброю й також випробовує там деякі нові військові методи. Ми маємо посилити українські збройні сили настільки, наскільки це можливо», – заявив генерал Скапарротті.

«Рада чути, що ви підтримуєте надання летальної зброї нашим друзям в Україні», – заявила сенатор-республіканець Джон Ернст, – коментуючи відповідь верховного головнокомандувача НАТО.

«Виглядає, що ми всі з цим погоджуємося. Я про це чітко сказала цій адміністрації і сподіваюся, що ця адміністрація вирішить надати допомогу якомога раніше. Віднедавна я відчуваю все більше занепокоєння через використання Росією тактичних дронів для встановлення місцеперебування артилерії, а також технологій для блокування GPS навігації», – сказала сенатор Ернст.

Відтак, вона запитала генерала Скапарротті, які види найновітнішої технології росіяни використовують проти України і в інших конфліктах.

«Ми бачимо, що в Україні росіяни певною мірою роблять те, що вони робили в Сирії. Це – використання українського конфлікту як полігону для випробовування їхньої новітньої технології та методів... Робота з Україною надає і нам можливість протестувати деякі речі, які ми робимо. Ми маємо надати їм системи раннього сповіщення й тому подібне, щоб вони могли протистояти тому, що роблять російські ставленники», – заявив на слуханнях у Комітеті Сенату з питань збройних сил генерал Кертіс Скапарротті.

 

«Вголос»