Для виконання зобов’язань перед міжнародними партнерами “Газпром” має прокачати через Україну щонайменше 50 мільярдів кубометрів газу в наступному році, однак є ймовірність, що РФ припинить транзит у 2020 році.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, передає “Економічна правда”.

Нацбанк не виключає, що Росія може припинити транзит газу до Європи через Україну, однак таке припинення може бути тимчасовим.

Салогуб підтвердив, що протягом “якогось проміжку у 2020 році Росія може припинити транзит газу”.

“Ми виходимо з того, які наразі є контрактні зобов’язання у Газпрому, які обсяги у сховищах газу і коли нові газопроводи будуть введені в дію”, – додав він.

Враховуючи всі ці фактори, щоб виконати свої зобов’язання “Газпрому” доведеться прокачати через Україну щонайменше 50 мільярдів кубометрів газу.

Водночас у НБУ зазначили, що тимчасове припинення транзиту російського газу не повинне відобразитися на економіці України.

Нагадаємо, що постійний представник Росії при Євросоюзі Володимир Чижов заявив, що попередня зустріч щодо транзиту газу через Україну показала, що можливості для просування вперед є.

Додамо, 21 жовтня Україна, Європейська комісія та Росія провели технічні консультації в рамках підготовки до наступного етапу тристоронніх переговорів щодо транзиту газу після 1 січня 2020 року. У ході консультацій сторони обговорили прогрес України в імплементації норм європейського законодавства та створенні незалежного оператора ГТС.