Колишній народний депутат України Олег Ляшко підробив виграшний білет лотереї на суму 571 045 гривень.

Про це заявив голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.

Зокрема він повідомив, що його відомство здійснило перевірку і з'ясувало, що Ляшко сфальсифікував виграшний білет. Новіков повідомив, що НАЗК отримало підтвердження, що такого білета не було. Також очільник Агентства зазначив, що було навіть відкрито кримінальне провадження за цим фактом і Ляшко мав бути притягнутий до відповідальності, але Конституційний суд скасував статтю (мова йде про скандальне рішення КСУ, ухвалене 27 жовтня 2020 року, - Ред.).

Також Новіков повідомив, що, у разі доведення відсутності виграшу, екснардепові загрожує відповідальність за ч. 2 ст. 366 Кримінального Кодексу (декларування недостовірної інформації).

Зокрема Ляшко може заплатити штраф на суму від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, відбувати громадські роботи від 150 до 240 годин, або бути ув'язненим до двох років, з позбавленням права до трьох років займати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Що відомо про виграш Ляшка

У 2017 році очільник фракції Радикальної партії у Верховній Раді VIII скликання Олег Ляшко вказав у декларації 3 виграші в Українській національній лотереї: 283 560, 153 485 і 134 000 грн.

Згодом Ляшко стверджував, що отримав ці гроші (а саме 571 045 гривень) завдяки виграшу на спортивних ставках, зокрема, на матчі Ліги чемпіонів.

Читайте більше новин на нашому сайті: