Про це заявив глава Національного банку України Степан Кубів в ефірі Першого Національного каналу 8 квітня, повідомляє УНІАН

Національна валюта має перспективи для зміцнення, зокрема, після отримання коштів від Міжнародного валютного фонду, розповів Кубів.

Валютний курс на сьогодні відображає поточний реальний стан економіки країни, наголосив він.

«Ціна того, що відбувається в економіці України, а саме курс долара, - це реальне відображення того, що ми маємо на сьогодні», - сказав Кубів.

Також він зазначив, що ситуація на валютному ринку схильна до впливу спекулянтів, а також на нього впливає політична обстановка.

Нагадаємо, 7 квітня курс гривні щодо долара побив новий рекорд - 12 грн. за дол. США.

Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом про дворічну програму кредитування економіки обсягом 14-18 млрд дол. 

Україна відновила активний діалог із Міжнародним валютним фондом в лютому 2014 року після призначення нового складу уряду.

Впродовж 2013 року в Україні працювали дві технічні місії МВФ, які виконували, швидше, оціночну функцію – рішення про фінансування економіки України за підсумками роботи обох місій так і не було ухвалено.

У грудні 2013 року фахівці фонду відзначали, що макроекономічна політика, що проводилася на той момент владою України, посилювала значні зовнішні та фіскальні дисбаланси, а також багато в чому поглиблювала рецесію.