На північному заході Німеччині є єдина ферма, де доять верблюдів. Тепер вона отримала європейський номер виробника молока і найближчим часом розпочне продажі.

Про це повідомляє DW.

Ферма розташована в Люнебурзькій пустці у землі Нижня Саксонія, тут живуть 60 одногорбих та двогорбих верблюдів.

Продажем молока цих тварин родина Марквард, що володіє фермою, займалася і раніше, але на розлив місцевим і тільки свіже.

Після отримання європейського номера виробника ферма зможе розливати пастеризоване молоко по пляшках і продавати його у всій Німеччині. Одна літрова пляшка коштує 11 євро (близько 370 гривень). Після декількох формальностей ферма отримає сертифікат, який дозволить продавати продукцію в усіх країнах Євросоюзу.

Як розповіли власники господарства, ферма не була основним їхнім заняттям, а лише хобі – Андреас Марквард мріяв завести верблюда ще в дитинстві. Андреас та його дружина Беке Марквад – геодезисти, але зараз дедалі більше уваги приділяють фермі.

Хазяйка зазначає, що доять верблюдів за допомогою апарату, але підготовка триває довше, ніж з коровами, бо самка верблюда не даватиме молока, якщо поряд немає її дитинча. Крім цього, доять лише одногорбих верблюдів, бо у двогорбих занадто маленькі соски для машинного доїння.

Таким чином, з 60 верблюдів на фермі доять лише 8 особин, кожна з них дає від 2 до 5 літрів молока на день.

Порівнювати таке молоко з коров’ячим важко, бо різні корови та верблюди живуть і різних умовах, і все це впливає на якість та поживні складові. В аналогічних умовах білків та жирів у верблюжому молоці приблизно однаково, але в ньому набагато більше вітаміну C. Також там немає ß-лактоглобуліну. Його можна пити тим, хто має алергію на коров’яче.