Німецький депутат від Християнсько-демократичного союзу (ХДС), представник комітету Бундестагу з контролю за спецслужбами Родеріх Кізеветтер повідомив причини, чому Німеччина не відмовиться від будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Про це інформує Deutsche Welle з посиланням на інтерв'ю політика.

Він назвав припинення будівництва на завершальному етапі "політично невірним". За його словами, у разі відмови, уряд Німеччини буде змушений платити значні компенсації. Також він назвав такий крок "порушенням умов договору" і додав, що будівництво газопроводу зможе посилити вплив Німеччини на РФ.

Досьє

“Північний потік-2” – це газопровід між Німеччиною та РФ, який проходитиме по дну Балтійського моря в обхід країн Балтії, Польщі та України. Його будівництво призупинили наприкінці 2019 року після того, як конгрес США запровадив санкції проти власників суден, які прокладають труби для нього.

19 січня Сполучені Штати Америки ввели санкційні обмеження щодо судна “Фортуна” та його власників.

Норвезька сертифікаційна компанія Det Norske Veritas (DNV) GL відмовилася сертифікувати проєкт газопроводу “Північний потік – 2” у зв’язку з розширенням санкцій США.

Нещодавно “Газпром” Росії заявив, що у процесі будівництва газопроводу “Північний потік-2” можуть виникати труднощі та затримки у зв’язку зі зміною політичної ситуації.

До слова, затримання опозиціонера Олексія Навального у Росії, спричинило до того, що європейська спільнота закликала Німеччину припинити будівництво, адже вона також засудила арешт політика. Проте ФРН заявила, що не пов'язує будівництво газопроводу зі справою проти Навального.

Читайте більше новин на нашому сайті: