Українська та кримськотатарська громади вийшли на мітинг в Анкарі. Там відбулася міжнародна акція під назвою «Звільнити Крим». Влаштували її до п'ятої річниці окупації півострова, передає «5-й канал».

Десятки людей прийшли на площу Улус до монументу Ататюрку. Крім національних прапорів, вони тримали в руках транспаранти з вимогою до Росії звільнити Крим.

Учасники мітингу також нагадали і про порушення прав людини на території окупованого півострова. Вже п'ять років поспіль Росія утискає та залякує корінний народ Криму, а Меджліс кримськотатарського народу називає екстремістською організацією. Через це його діяльність потрапила у перелік забороненої.

Акцію «Звільнити Крим» провели і в Берліні. На площі перед Бранденбурзькими воротами зібралися з півсотні людей. Це українські активісти, громадяни Німеччини, Польщі та Чехії.

Представники дипломатичних місій розгорнули величезний кримськотатарський прапор, який подорожує світом і збирає підписи людей. Також учасники акції назвали імена тих, кого за проукраїнську позицію під різними приводами російські силовики кинули за ґрати.

Як повідомляв "Вголос", Росія прагне легалізувати море навколо Криму.

А міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Чорне море — не "калюжа" для зухвалих маневрів ВМС РФ.