Як інформує ТСН, людей забрали до поліцейської дільниці просто з автобуса. Причиною назвали те, що у них була відкрита не туристична, а бізнес-віза, яку відразу ж анулювали. Німецька сторона назвала це нецільовим використанням мульти-візи. 

Тепер українці по одному намагаються повернутися додому. Одну з туристок, Олесю відпустили першої - її врятувало запрошення з Німеччини. Жінка встигла повернутися додому зі своєю тур-групою. Проте не всім так пощастило. Юрист Олександр ще чекає в Берліні свого квитка додому.

"Я не знаю навіть до кого претензії. Якщо я не мав права перетинати кордон, хай би мене прикордонники зупинили", - нарікає Олександр.

У вітчизняному МЗС ставати на бік туристів не поспішають і запевняють, що правила є правила. У них зазначено, що документи повинні збігатися з реальною метою подорожі, а відповідальність лежить на громадянах, які подають недостовірні дані, що може піддати ризикам в країнах шенгенської зони.

Туристична компанія, яка організовувала поїздку, пояснити на камеру хто і що прогледів в документах відмовилася. До редакції ТСН вони прислали листа, в якому вину покладають на самих туристів. "Увага німецької дорожньої поліції привернули лише документи тих туристів, які перебували в турі на підставі самостійно відкритих в консульських установах Республіки Польща багаторазових шенгенських віз", - йдеться в листі.

Німецькі правоохоронці не бажають коментувати інцидент. Екскурсантів підозрюють у використанні візи, отриманої обманом. Звинувачення тягне чималий грошовий штраф. Поки українські туристи заплатили по 67 євро за роботу поліцейської дільниці у вихідний. Повернення додому оплачує турфірма. У понеділок додому повернулися двоє затриманих туристів. У МЗС сподіваються, що інші приїдуть в Україні вже завтра.

Джерело: Дело