Реальна зарплата у ФРН торік зросла в середньому на 1,8 відсотка в порівнянні з 2015 роком, номінальне зростання становило 2,3 відсотка, натомість споживчі ціни за рік стали лише на піввідсотка вищими, повідомили у Федеральному відомстві статистики Німеччини, передає DW.

2016-й став уже третім поспіль роком, коли в країні спостерігається зростання реальної зарплати населення. Як і 2015 року, в 2016-му найбільше від збільшення заробітної плати виграли наймані працівники з доходами, нижчими за середні. Так, у категорії некваліфікованих робітників зростання реальної зарплати за 2016 рік становило 3,1 відсотка.

Різницю в темпах зростання зарплат можна було спостерігати й між Східною та Західною Німеччиною. Якщо на сході воно було близько 3 відсотків, то на заході цей показник становив 2,2 відсотка. Найбільше зростання при цьому спостерігалося в готельно-ресторанному секторі у найменш оплачуваних категорій працівників - плюс 3,5 відсотка.

Утім, починаючи з грудня минулого року, інфляція в Німеччині прискорилася. Тому в останньому місяці 2016 року спостерігалася вже інша динаміка зростання зарплат. Через інфляцію на рівні 1,1 відсотка номінальне зростання зарплат у 2,3 відсотка дало лише 1,1 відсотка приросту реальної оплати. Причиною прискорення інфляції наприкінці року в Союзі профспілок Німеччини (DGB) назвали підвищення вартості оренди житла та закликали владу попіклуватися про те, аби німці були забезпечені доступним житлом.