Заступник помічника міністра оборони США Лора Купер і заступник міністра оборони України Аліна Фролова виступили співголовами зустрічі двосторонніх оборонних консультацій США і України в Києві 7 листопада. За результатами зустрічі на сайті Пентагону була опублікована стаття “5 фактів про оборонні відносини США і України”.

Про це повідомляє УНН.

Згідно з першим пунктом, США твердо підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України. Це підтвердила і представник міністерства оборони США.

“Міністерство оборони демонструє це зобов’язання на двосторонніх консультаціях з оборони, в яких беруть участь цивільні і військові співробітники Міністерства оборони і Міністерства оборони України”, – йдеться у статті.

Другим пунктом виступає п’ятирічна концепція партнерства, яка спрямована на розвиток потужних і здатних українських військових, реформування українського оборонного сектора відповідно до стандартів і принципів НАТО, яку погодили у 2016 році.

Третій пункт наголошує, що з 2014 року США надали допомогу в області безпеки на суму понад 1,6 млрд дол. США, щоб допомогти Україні захистити територіальну цілісність, запобігти подальшій агресії Росії і просунутися в напрямку забезпечення сумісності з НАТО.

У четвертому пункті вказується, що Україна досягла значних успіхів в оборонній реформі. Купер зазначила, що прийняття в 2018 році закону про національну безпеку забезпечує законодавчу базу для приведення архітектури національної безпеки у відповідність з євроатлантичними принципами.

“Міністерство оборони підтримує зусилля України щодо зміцнення демократичного цивільного контролю над збройними силами, просування реформ управління і контролю, підвищення прозорості та підзвітності в закупівлях і складанні бюджету, а також просуванні реформ оборонної промисловості. Ці реформи зміцнять здатність України захищати свою територіальну цілісність на підтримку безпечної, процвітаючої, демократичної і вільної України”, – повідомила представник міністерства оборони.

За п’ятим пунктом стоять щорічні військові навчання США та України: навчання Rapid Trident, щорічне багатонаціональне навчання, присвячене ситуаційній підготовці та польовій підготовці, і навчання Sea Breeze, багатонаціональна морське навчання, що проводиться в Чорному морі для зміцнення регіональної безпеки на морі.

Нагадаємо, секретар РНБО зустрівся із представником Пентагону.