Арбітражний суд Петербурга і Ленінградської області задовольнив вимогу позову проти генконсульства Польщі, поданого петербурзьким державним управлінням підприємств з обслуговування іноземних представництв «Інпредсервіс», повідомляє російське державне агентство ТАСС.

Диппредставництво має виплатити понад 74 млн руб. (1,07 млн дол.) за орендну плату і судові витрати. Також воно має звільнити будівлю на 5-й Радянській вулиці в центрі Петербурга.

Стверджують, що польське диппредставництво не платило за оренду будівлі більше ніж 20 років.

Керівник юридичної групи ГУП з обслуговування іноземних представництв «Інпредсервіс» Олексій Черних повідомив, що генконсульство Польщі єдине з усіх, розташованих у Петербурзі, не платить оренду за будівлі, які займає. «Ніякого політичного контексту тут немає. Ситуація з незаконним володінням і користуванням будівлями в нас у місті є тільки з генконсульством Польщі», – зазначив він.

«Судовому позову передували довгі, але безуспішні переговори за участю МЗС Росії. До подачі позову ми готувалися близько двох років. Суму в 74300000 рублів, яку ми вимагаємо, розраховано за останні три роки – за максимальним терміном, можливим за законодавством», – пояснив Черних.

Також він сказав, що позивач не заперечуватиме проти того, щоб генконсульство залишилося в цьому приміщенні в тому разі, якщо воно погодиться укласти договір оренди.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ Польщі засудило спроби Росії маніпулювати історією, а також грубість риторики, з якою це подають. Раніше в МЗС РФ заявляли, що Польща «покриває ганьбою» свою країну, пропонуючи перенести святкування Дня перемоги у Варшаву.