Табір відбуватиметься при монастирі Походження Дерева Христа Господнього Студійського уставу Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) від 3 до 14 серпня 2008 року. Молодь з десяти країн Європи – 150 осіб – спільно відновлюватиме напівзруйнований радянською владою монастир та налагоджуватиме стосунки між представниками різних християнських конфесій, таких як католики західного та східного обрядів, а також православні.

Впродовж робочих днів табору його учасники допомагатимуть майстрам-реставраторам, що працюють над відновою монастирської святині, демонтуватимуть підсобні приміщення колишньої тракторної бригади, а також впорядковуватимуть колишню територію лікарні для душевнохворих жінок.

Організаторами табору виступає дієцезія німецького міста Гільдесгайм на чолі з єпископом Норбертом Треллє, з української сторони – організація "Українська молодь – Христові". Табір відбуватиметься з благословення Предстоятеля УГКЦ Патріарха Любомира, архієпископа Львівського УГКЦ владики Ігоря (Возьняка), єпископа-помічника Київської архієпархії УГКЦ владики Богдана (Дзюраха). Захід проходитиме під патронатом начальника управління у справах сім'ї та молоді Львівської облдержадміністрації Андрія Корната.

В таборі братимуть участь волонтери з країн Центральної та Східної Європи: Німеччини, Польщі, Сербії, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Угорщини, Білорусії, Литви, Румунії та України. Кількість учасників складатиме 150 осіб, серед яких — члени громадської молодіжної християнської організації "Українська молодь – Христові" та її осередки, римо-католицька молодь Львова та православна молодь з Донецька.

Ідея організації такого табору народилася 1990 року під час зустрічі молоді з Німеччини, Польщі та Росії на території колишнього концентраційного табору Берген-Бельсен в дієцезії Гільдесгайм. В основі цієї ідеї лежить прагнення миру та примирення, а також спільне життя в Європі, відмінне від минулого, очорненого зокрема подіями війни. Засновник табору – єпископ вищезгаданої дієцезії Йозеф Гомаєр.

В Україні такий захід проводиться вдруге. Перший табір відбувся ще 1995 року в с. Велика Воля на Львівщині. Там молодь з різних країн допомагала у будівництві греко-католицького храму.

Під час заходу – 3 серпня – відбудеться прес-конференція Патріарха УГКЦ Любомира, а 11 серпня організатори табору планують провести на території монастиря український національний вечір.

Перші згадки про монастир Походження Дерева Хреста Господнього в селищі Підкамінь відносяться до першої половини ХІІІ ст. За свідченнями польських істориків, саме тоді на територію сучасного Підкаменя проникають домініканці – посланці Римської Курії. Достеменно відомо, що вже у XVII ст. слава про Підкамінський монастир поширилася на всю Річ Посполиту.

1695 року в храмі освячується головний вівтар Успіня Діви Марії. Важливо, що 2006 року під час впорядкування захоронень у підземній частині храму експедицією «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» були віднайдені фрагменти мармурової фундаційної таблиці, яка увіковічнювала цю подію.

Славі Підкамінського монастиря сприяло проголошення ікони Матері Божої чудотворною, а гору Рожаницю – святою. На прохання польського короля, сенату і вищих кіл домініканського ордену папа Бенедикт XIII 14 травня 1725 р. прислав із Риму золоті освячені корони і дозвіл Римської Капітули на проведення урочистостей. Згідно свідчень монастирських хронік у коронації прийняло участь 200 000 чоловік.

На сьогодні монастир «Походження Дерева Хреста Господнього» оживає: відновлюється чернеча душпастерська праця в його стінах, святиня поступово відбудовується.

Представники ЗМІ можуть взяти участь у конференції за участю Патріарха УГКЦ Любомира 3 серпня, активно відпочити під час „сіті-ґейм” в місті Броди 7 серпня, а також висвітлити проведення українського національного вечора 11 серпня на території монастиря.

Прес-секретар – Іван Бондар, тел. +38096 353 26 56