Про це повідомив голова Ради Асоціації видавців та книго розповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк під час прес-конференції сьогодні, інформує кореспондент Вголосу.

Михайло Ватуляк зазначив, що згідно з офіційними даними  протягом останнього часу збільшення кількості книжкових магазинів зафіксували у Кіровоградській, Миколаївській, Житомирській та Київській областях. Водночас у Криму, Херсоні, Львові та Хмельницькому кількість крамниць, де можна придбати книжки, зменшилась.

Крім того, голова Ради Асоціації видавців розповів, що Львівська область займає третє місце знизу по книгорозповсюдженню в Україні.

«У нас є постанова Кабміну, в якій вказано скільки має площі має бути використано для книгарень, залежно від кількості населення. Використовуючи дані цієї постанови, я провів власний аналіз і визначив, що Львівщина забезпечена книготорговельними площами на 12,4%. У нас, наприклад, Буськ, Дрогобич, Жидачів, Перемишляни – це міста, де взагалі немає жодної книгарні»,– розповів Михайло Ватуляк.

Водночас, за його словами, Львівщина – єдина в Україні область, де комунальні приміщення віддають в оренду за 1 гривню на рік, якщо там функціонують книгарні.

У свою чергу голова Львівської обласної ради Петро Колодій зазначив, що у нього вже є невеликий план покращення книговидавничої та книгорозповсюджувальної справи у регіоні.

Зокрема, він пообіцяв поставити це питання у порядок денний засідання Асоціації міст Львівщини, напрацювати механізм використання комунальних друкарень у районах під книжкові магазини, а також, можливо, видати розпорядження про створення робочої групи, яка займеться вивченням даного питання.

Як писав Вголос, у Львівській обласній раді презентували книгу «Лагодівський літопис», автором якої є 81-річний краєзнавець Петро Тивонюк.

https://vgolos.com.ua/news/kraieznavets_iz_peremyshlyanshchyny_vydav_litopys_svogo_sela_yakyy_pysav_14_rokiv_121883.html