Декілька десятків рятувальників із суботи намагаються дістатися до спелеологів, котрим вода відрізала вихід з печери.

Зі зниклими досі немає зв’язку, повідомляє Польське радіо.

Рятувальники, що проводять рятувальну операцію у Великій сніжній печері в Татрах, планують використати помпи. Керівник Татранської добровольчої рятувальної допомоги Ян Кшиштоф розповів журналістам, що таким чином вони хочуть відкачати воду з печери, аби досягнути до спелеологів, що там застрягли:

«Ідея така, аби встановити декілька помп, що живляться від 12-вольтових акумуляторів. Тому ми їх невеликими частинами можемо перенести тісними коридорами, що ведуть з іншого боку – туди, звідки входили зниклі [спелеологи], і звідти спробуємо цю воду викачати. Там невпинно надходить щораз нова вода, але як вона зникає?.. Здається, що рівень залишається без змін. А отже ми хочемо додати такі помпи, що дозволили би створити простір навіть аби з’явилася циркуляція повітря, що полегшить для нас проведення піротехнічних дій».

Сніжна печера – це найглибша і найдовша печерна система в польських Татрах. Довжина її коридорів сягає 23 кілометрів, а різниця рівнів становить 800 метрів.

Раніше повідомлялося, що чоловіка з Камбоджі врятували після того, як він застряг у печері в горі Чакрай і провів там чотири дні. Рятувальна операція, до якої були залучені близько 200 людей, тривала 10 годин. Чоловіка госпіталізували.