Після виїзду туристів пляжі Mielno на Балтиці повільно спустошуються. Більшість сезонних закладів вже зачинені. Сонну атмосферу містечка розбурхують повідомлення про те, що відомий тут протягом багатьох років проект будівництва міжнародного курорту під назвою City Dune (dune – це дюна англійською) вступає у вирішальну фазу, пише газета Wyborcza. Рік тому проект отримав нагороду на виставці нерухомості в Каннах. Завершуються роботи над ухваленням плану забудови, який має дозволити будівництво житлових комплексів і хмарочосів на піску.

Норвезький інвестор Firmus Group обіцяє, що це буде перший проект на польському узбережжі такого величезного масштабу. На 36 гектарів, прилеглих до моря вздовж берегової лінії, що тягнеться на 2,5 км, має вміститися забудова за 5 млрд злотих.

«Варто підкреслити, що всі об'єкти будуть стояти на незайманому ґрунті. Отже, можна говорити про те, що на наших очах над Балтикою буде народжуватися абсолютно нове місто. Проект передбачає, зокрема, появу п'ятизіркового готелю в міжнародному стандарті з конференц-центром. Також планується побудувати кілька готелів і комплексів. Dune City створить нові місця відпочинку і розваг. Запропонує можливість активного відпочинку і занять спортом», – йдеться в матеріалах Firmusa.

Інвестором цього проекту є Штайн Крістіан Кнутсен. Приїхавши у 2000 році до Кошаліна, він уже мав досвід у будівництві офісних будівель і готелів. Він заявив, що Майямі вже забудовані, тому свої мрії реалізує в Mielno.

Норвежець купив у муніципалітету 36 гектарів землі колишньої військової частини. Це унікальна місцевість між узбережжям Балтійського моря і озером Ямно.

Місцеві жителі пам'ятають, що в 2000 році був великий тиск, щоб продати ці території.

«Не вистачало грошей на каналізацію, водопровід та інші інвестиції, а громада отримала землю від армії безкоштовно. Тоді було велике бажання її продати, хоча сьогодні видно, що землю продали за вартість звичайної ділянки», – каже один з мешканців.

З часом компанія Кнутсена докупила 100 гектарів землі, розташованої по інший бік озера Ямно. В майбутньому, як очікується, на ній з'явиться туристичний район Кошаліна.

Вже зараз, у жовтні, закінчується бронювання місць на наступний сезон. У Побєрові готельний магнат Тадеуш Голубовський будує найбільший готель в Польщі – для 2,2 тис. гостей. У Колобжезі ростуть наступні квартали житлових будинків під оренду – там, де простягалися болота і шуміли очерети, місто прокладає нові вулиці, щоб тисячі охочих змогли дістатися до своїх помешкань. Від Щецина до Гданська «на пнях» продаються нові квартири недалеко від моря: в багатоквартирних будинках, житлових будинках.  Гроші на будівництво Dune-Сіті не повинні бути проблемою, тим більше, польський Дубай має забудовуватися поетапно. Коли один з десяти запланованих житлових комплексів буде проданий, розпочнеться будівництво ще одного.

Найбільшими бар'єрами є план благоустрою, протести екологів, а також можливе несхвалення установами, відповідальними за захист навколишнього середовища.

 

«Вголос»