Як повідомляє «BBC Україна», журнал Wprost раніше опублікував запис бесіди чиновників, які обговорювали способи тиску на бізнесменів і можливість звільнення з посади тодішнього міністра фінансів Яцека Ростовського.

Невідомі записали розмову в одному з престижних варшавських ресторанів влітку 2013 року. Восени того ж року міністра Ростовського відправили у відставку.

Вночі в середу представники прокуратури та працівники Агентства внутрішньої безпеки Польщі провели обшук у редакції журналу Wprost.

Співробітники редакції, проте, відмовилися видати матеріали, пославшись на журналістську таємницю. У підсумку представники силових структур покинули редакцію ні з чим.

Головний редактор видання Сильвестр Латковскі сказав, однак, що в спробі забрати його лептоп проти нього застосували фізичну силу.

Лідер найбільшої опозиційної партії Польщі – «Право і справедливість» – Ярослав Качинський назвав обшук у редакції журналу наступом на свободу слова.

Польща, найбільша з країн колишнього радянського блоку, яка стала членом ЄС, святкує 25-річчя свободи – повалення комуністичної влади і перші напівдемократичні вибори 1989 року.

У соцмережах поляки висловили обурення ще й у зв’язку з тим, що прем’єр Туск відмовився відправити міністра Сенкевича у відставку.

Туск стверджує, що не мав відношення до нічного рейду.

За словами прем’єр-міністра, він завжди обстоював свободу слова, проте не може допустити підслуховування з метою подальшого шантажу чиновників.

«Я готовий нести політичну відповідальність за подію і не виключаю, що ціна буде високою», – підкреслив Туск.

«Може статися, що єдиним рішенням стане проведення дострокових виборів до сейму, якщо криза довіри виявиться настільки глибока», – заявив Туск на прес-конференції в четвер.

За словами прем’єра, головний прокурор країни Анджей Шеремет запевнив його, що обшук у редакції журналу був законним.

Прем’єр закликав редакцію журналу передати владі всі записи приватних розмов між чиновниками, які є у розпорядженні журналістів.

Міністр внутрішніх справ Бартоломей Сенкевич подав офіційну скаргу на журнал, на підставі якої розпочато поліцейське розслідування.

У рамках розслідування вже допитаний господар ресторану, в якому пройшла зустріч міністра і директора банку, зафіксована на записах.

Президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що якщо скандал не вдасться владнати «нормальними» засобами, то в країні треба буде скликати дострокові парламентські вибори.