Передає Польське радіо

Очільниця Міністерства цифризації Польщі Анна Стрежинська пояснила, що спочатку мобільний додаток mObywatel буде придатним у контактах між громадянами, але також його зможуть використовувати представники малого бізнесу, зокрема продавці алкогольних напоїв, щоб підтвердити вік молодих клієнтів.

 «Наприклад, коли наймають квартиру або коли трапиться аварія на дорозі. Користуватися цим додатком можуть також представники малого бізнесу, коли необхідне підтвердження особи клієнта, – за такими ж правилами, як у відносинах між громадянами», – сказала міністр цифризації Анна Стрежинська.

Поки що додатком mObywatel можуть користуватися власники смартфонів з операційною системою Android. На початку наступного року він буде доступним для користувачів системи iOS. Очільниця Міністерства цифризації сподівається, що в середині листопада додаток буде доступним для бізнесу. А наступного року, після законодавчого процесу, програма буде призначена також для чиновників. На черговому етапі (друга половина 2018 року) передбачається додавання нових функцій, наприклад електронних студентських квитків або квитків на громадський транспорт.

Відомство цифризації гарантує, що користування додатком mObywatel безпечне. Послуга працює також, якщо телефон не підключений до Інтернету. Міністр Анна Стрежинська заявила, що платформа mObywatel є переломним рішенням для громадян, яке поширює межі їхнього світу.