Про це в розмові з екс-міністром фінансів Польщі Яцеком Ростовським нібито заявив чинний глава МЗС Польщі Радослав Сікорський рік тому, повідомляє польське видання «Wprost», посилаючись на записи прослушки розмови політиків, пише «Українська правда».

Видання почало публікувати матеріали з компроматом на провідних польських політиків і чиновників. Зокрема, оприлюднені фрагменти розмови Сікорського, де він нібито заявляє: зовнішня політика прем’єр-міністра Дональда Туска і міністра національної оборони Томаша Семоняка помилкова, а союз Польщі та США «нічого не вартий, є помилкою», і «шкідливий», оскільки створює « фальшиве відчуття безпеки».

Сікорський зазначив, що Польща «посвариться з німцями, з Росією, і будемо робити вигляд, що все добре», використавши при цьому нецензурний вислів.

«Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją i będziemy uważali, że wszystko jest super. Frajerzy, kompletni frajerzy... Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość», – заявив Сікорський, зазначає видання.

Розмова нібито відбулася у польському ресторані «Сова і Приятелі» влітку 2013 року. У свою чергу сам Сікорський заперечує свою причетність до розмови: «Видання стверджує, що я нібито говорив з Ростовським в ресторані» Сова і приятелі «. Але я ніколи не був у цьому ресторані «, заявив Сікорський.

Разом з тим польські активісти заявляють, що зустріч і розмова Сікорського відбулася не в зазначеному ресторані, а в іншому місці.

Раніше журнал Wprost раніше опублікував запис бесіди чиновників, які обговорювали способи тиску на бізнесменів і можливість звільнення з посади тодішнього міністра фінансів Яцека Ростовського.

Восени того ж року глава мінфіну був відправлений у відставку.

За фактом нелегальної прослушки прокуратура проводить розслідування.

У свою чергу прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на прес-конференції заявив, що не збирається у відставку через скандал після оприлюднення записів прослушки. При цьому Туск не виключив можливості проведення дострокових парламентських виборів.