Рішення пов’язано з необхідністю вдосконалення діяльності державних установ у зв’язку з виборами до Європарламенту.

У зв’язку з виборами до Європейського парламенту прем’єр Польщі підписав розпорядження щодо введення на території всієї країни тривоги другого ступеня.

Прем’єр-міністр оголосив по всій країні рівень тривоги BRAVO-CRP, що триватиме до 16.00 години понеділка, пише Польське радіо.

Речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин пояснив, що рішення про оголошення рівня тривоги пов’язано з необхідністю вдосконалення діяльності державних установ у зв’язку з виборами до Європейського парламенту.

Рівні тривоги CRP стосуються загрози в кіберпросторі. У 4-ступеневій шкалі BRAVO-CRP є другим ступенем. Станіслав Жарин додав, що про запровадження попередження попросив прем’єр-міністра голова Агентства внутрішньої безпеки, оскільки була зібрана інформація про можливі терористичні інциденти.

«Вони можуть зводитися до спроб дестабілізації польської держави, у неділю. Подібні події трапилися в період екзаменів на атестат зрілості, які проводилися в Польщі. Отже, з уваги на інформацію, якою володіє Агентство внутрішньої безпеки, є підстави припускати, що в неділю ми можемо отримувати попередження про замінування. Наші правоохоронні служби працюють над тим, щоб у найближчі дні запевнити безпеку в Польщі», – наголосив Станіслав Жарин.

Рівні тривоги були введені в Польщі вже раніше, зокрема під час міжнародних заходів, у тому числі під час Всесвітніх Днів Молоді в Кракові, під час саміту НАТО у Варшаві або з нагоди Кліматичного саміту в Катовицях.