Міжнародні організації провели дослідження та визначили індекс сприйняття корупції для кожної країни у світі, повідомляє інтернет-видання Rzeczpospolita

Що поєднує Росію, Домініканську Республіку, Кенію, Ліберію, Мавританію, Папуа-Нову Гвінею, Парагвай та Уганду? Це однаково великий рівень відчуття корупції. Найменше корупції є в Данії та Новій Зеландії.

Отож рейтинг індексу сприйняття корупції 2019 відкривають Данія та Нова Зеландія (87 балів із 100 можливих), далі - Фінляндія, Швейцарія, Сінгапур та Швеція (по 86 балів кожна). У цих країнах найменше корупції.

Не дивно, що цілих 14 із 20 найкращих країн, де корупція майже не відчувається в економічному та громадському житті, - це країни Європейського Союзу та Північної Європи. Проте, в таких країнах як Болгарія (74 місце), Румунія та Угорщина (70 місце) – спостерігається набагато гірша ситуація.

Польща знаходиться на 41 місці серед 180 оцінюваних країн. Це означає, що у Польщі посилилося відчуття корупції. Не надто втішну ситуацію спостерігаємо у чехів (44 місце) та словаків (59). Білорусь - 66, а Україна – аж на 126 місці (всього лиш 32 бали зі 100). Найгіршу ситуацію стосовно корупції в Європі можна простежити в Росії, яка посіла 137 місце із 180 оцінюваних країн, зі 28 балами.

У регіоні Центральної та Східної Європи найвищий рейтинг отримала Естонія - 18 місце. У Литві ситуація виглядає дещо гіршою, але відчуття корупції у східного сусіда досі є нижчим (35 місце в рейтингу), ніж у Польщі. Набагато гіршою є ситуація в Латвії, яка контролюється російським бізнесом (44-те місце).

Традиційно поширене почуття корупції є в найбідніших країнах світу. Список закривають Сомалі (9 балів) , Південний Судан (12 балів), Сирія (13 балів), Ємен та Венесуела.

Індекс сприйняття корупції розробляється на основі досліджень серед експертів та підприємців, проведених міжнародними організаціями у всьому світі. До них належать Світовий банк, Американський будинок свободи (American Freedom House - міжнародна правозахисна неурядова організація) та Global Insight (організація з прогнозування економіки), німецький фонд Bertelsmannа, Британська економічна служба (British Economist Intelligence Unit), Швейцарський міжнародний інститут розвитку бізнесу та інші. Ці дослідження аналізують інвестиційний ризик, свободу слова, рівень життя та вплив корупції на нього.

Нагадаємо, у мережу злили скандальну переписку про корупційні схеми у “Слузі народу”.