Кожний день конгресу присвячений іншому віровизнанню. Неділя – православ’ю, понеділок – католицизму, а вівторок – євангелізму, передає Польське радіо.

«Хоча історія Любліна мала різні перипетії, та все ж – це місто релігійної згоди», – каже секретар Ради конференції Єпископату Польщі у справах екуменізму, священик Славомір Павловський.

«Це, перш за все, був обмін дарами, але він не завжди відбувався безболісно. Наприклад, ми мали, на жаль, дуже ганебне, я думаю, для нас, – руйнування православних святинь, чого ми повинні соромитися. Це було у міжвоєнному двадцятилітті. Тож ми хочемо, аби такі речі вже не повторювалися. Тому ми повинні зустрічатися, повинні разом молитися і, відкриваючи історичну і теологічну правду, ми повинні проводити дискусії на ці теми, – зазначив священник».

Конгрес, що проходить під гаслом «Люблін – місто релігійної згоди 2017», організований люблінськими органами місцевого самоврядування та християнськими церквами. Він проводиться в рамках 700-ліття надання Любліну міських прав, 500-ліття Реформації та 100-ліття Католицького люблінського університету.