В останні тижні у Польщі сталося декілька десятків пожеж на сміттєзвалищах, серед іншого, у Варшаві, Зґєжі і Тшебині, повідомляє Польське радіо.

За словами прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравєцького, протягом двох тижнів уряд представить проекти змін до законодавства, які дозволять ретельно перевіряти і контролювати ринок пропозицій зі складування сміттєвих відходів.

Після засідання польського уряду у вівторок, 29 травня, Матеуш Моравецький підкреслив, що пожежі набувають характеру соціальної патології.

«Вони провокують забруднення довкілля. Хочу чітко заявити, що чаша переповнилася. Пожежі сталися за короткий проміжок часу і виглядають, як скоординовані. Є всі підстави вважати, що ми маємо справу з рядом порушень, а не з випадковими подіями», – сказав він.

Прем'єр Польщі запевнив, що пріоритетом буде пошук рішень, які дозволять запобігти імпорту небезпечних відходів. На сміттєвих полігонах, де сталися пожежі, були важкоперероблювані або неперероблювані та дорогі в зберіганні відходи.

Справу про пожежі на сміттєзвалищах було передано Агентству внутрішньої безпеки Польщі. Раніше міністр охорони довкілля Генрик Ковальчик заявив, що пожежі можуть бути спланованою діяльністю мафійних структур в секторі переробки і зберігання сміття та відходів.