За десять днів до виборів в Європейський парламент рейтинг панівної у Польщі партії «Право і справедливість» (PiS) різко обвалився. Про це повідомляє журнал Newsweek.pl, коментуючи результати опитування Інституту досліджень публічних справ, проведеного 14-16 травня.

На перше місце в соцопитуваннях вийшла ліберальна коаліція «Громадянська платформа — Європейська коаліція» (PO-KE).

За PiS наразі готові голосувати 33 % виборців, що на 6 % менше, ніж тижнем раніше. А коаліцію PO-KE мають намір підтримати 43,6 % опитаних.

Крім них, п’ятивідсотковий виборчий бар’єр можуть подолати партія лівого спрямування «Весна» (9 %), а також «Радикальна антиєвропейська конфедерація» (6,9 %).

Узяти участь у виборах, які відбудуться 26 травня, планують близько 50 % респондентів.

Як пише видання, різке зниження рейтингу PiS може бути пов’язане зі скандалом довкола педофілії в Римо-католицькій церкві Польщі, який спалахнув після виходу в Інтернеті документального фільму «Тільки не кажи нікому».

У стрічці йдеться про кілька випадків сексуального розбещення священиків неповнолітніх, які траплялися в минулому. Жертви священиків-педофілів розповідають, що вони пережили в дитинстві й уже зараз зустрічаються зі своїми кривдниками.

Як повідомляв “Вголос”, у п’ятницю, 17 травня, польський Сейм посилив покарання для педофілів.