Передає Польське радіо

Віце-міністр оборони Міхал Дворчик повідомив, що проект новелізації закону про загальний обов’язок оборони перебуває на етапі міжвідомчих консультацій. Віце-міністр пояснив, що закон стосуватиметься, між іншим, функціонерів служби військової інформації, яка виводиться із совєтської контррозвідки «Смерш», в якій працював, зокрема, генерал Войцєх Ярузельський (комуністичний військовий і політичний діяч, очільник держави), яка спричинилася до поневолення Польщі. «Це елементарна справедливість, щоб знизити у військовому званні осіб, які спричинилися до того, що Польщею оволоділи комуністи, совєти», – сказав віце-міністр оборони Польщі Міхал Дворчик.

Як додав політик, кожен випадок розглядатиметсья окремо і свою оцінку на цю тему висловить Інститут національної пам’яті. У випадку офіцерів рішення прийматиме міністр національної оборони з власної ініціативи або на основі клопотання державих архівів, комбатантських і неурядових організацій. У випадку генералів та адміралів рішення прийматиме президент на прохання міністра національної оборони.

Віце-міністр оборони Польщі Міхал Дворчик сказав, що невідомо, скількох осіб може стосуватися планований закон, скільки з них живе, і у випадку скількох процедура зниження у військовому званні відбудеться посмертно.