26 січня, у неділю, у Польщі багато поляків та туристів ходили на шопінг. Це був один із небагатьох днів, який є винятком у законодавстві про заборону торгівлі у неділю.

Наступна можливість недільного шопінгу у польських магазинах з’явиться аж 5 квітня, повідомляє інтернет-видання Rzeczpospolita.

Багато покупців вже усвідомили, що комерційних неділь у 2020 році не буде. Однак, незважаючи на це, досить багато людей вирушили закуповуватись до деяких магазинів.

Повна версія Закону про обмеження торгівлі в неділю діє з січня 2020 року, що для багатьох покупців означало, що в цей день вони не робитимуть покупки. Однак протягом року є ще 7 неділь, у які можуть працювати всі магазини - це дні, що передують великоднім чи різдвяним святам, тобто звичайні комерційні неділі. Також були передбачені винятки для періоду закупівель до школи та сезонних продажів, тому 26 січня можна було робити покупки.

Поведінка покупців показала, що заборона недільної торгівлі не турбує через обмежену можливість покупки продуктів, а головною проблемою є важкий доступ до магазинів з промисловими товарами. Тому в несподівану комерційну неділю продуктові магазини Auchan чи Biedronka не тріщали по швах, як у суботу. Натомість, недільна можливість була використана для відвідування торгових центрів, які в цей день втішились високим попитом.

Наступна можливість недільного шопінгу з’явиться аж 5 квітня. В інші неділі зможуть працювати лише магазини, якими керують власники або ті, які мають винятки, наприклад, які функціонують як поштове відділення - мережі  «Żabka» або «ABC».

Наступні торговельні неділі у Польщі будуть у цьому році в 26 квітня, 28 червня, 13 і 20 грудня.