Про це інформує Польське радіо.

4 роки позбавлення волі дали юристу Станіславу Ш., якого звинуватили у шпигунстві на корить Росії. Вирок у цій справі оголосив Окружний суд у Варшаві у понеділок, 20 березня.

Ш. відкидав звинувачення, що передбачали від одного до десяти років позбавлення волі. Його захист клопотався про його виправдання. На думку адвоката Станіслава Ш. Ґжеґожа Кухарського, у справі були «серйозні доказові недоліки». Прокуратура просила шість років в’язниці для обвинуваченого.

Обвинувальний акт проти Ш. до суду направив мазовєцький відділ департаменту Національної прокуратури з організованої злочинності та корупції. Обвинуваченого звинувачували у тому, що він брав участь у діяльності російської військової розвідки ГРУ проти Польщі.

Судовий процес почався у вересні 2016 року. Він проходив за зачиненими дверима, у спеціально обладнаному залі суду у зв’язку з важливим державним інтересом та використанням матеріалів, які підлягають дії закону про захист секретних матеріалів. Згідно із законом, резолютивна частина судового рішення мала бути відкритою.

Станіслава Ш. (має подвійне громадянство - російське і польське) та підполковника Війська польського Збіґнєва Й. арештували у жовтні 2014 року. Справи військового та цивільного пов’язані, але зв’язок не полягає у тому, що вони між собою співпрацювали. Обоє шпигували на користь російської військової розвідки. У 2016 році Військовий окружний суд у Варшаві засудив Й. до шести років позбавлення волі.

 

«Вголос»