Затриманий у понеділок, 4 березня, 28-річний чоловік зізнався у надсиланні 10 листів з погрозами до президентів польських міст та екс-президента Польщі Лєха Валенси.

Про це повідомило радіо RMF FM.

Інформацію про затримання зловмисника підтвердив потім у Twitter міністр внутрішніх справ Польщі Йоахім Брудзінський.

Затриманого мають формально допитати. Жителя Кракова затримали у понеділок вранці у Варшаві.

У п’ятницю президент Кракова Яцек Майхровський отримав листа з погрозами та набоєм від вогнепальної зброї. У понеділок, 4 березня, подібні посилки отримали Лєх Валенса та президенти ряду міст – Боґдан Вента у місті Кєльце, Ганна Здановська у Лудзі і Тадуеш Ференц у Ряшеві.

Конверт, у якому була куля від пістолета та білий порошок, отримав у понеділок президент міста Кєльце Боґдан Вента. Потім цю інформацію підтвердила поліція.

Також за словами підкарпатської поліції, у понеділок вранці посилку отримали в адміністрації міста Ряшева. У ній був лист із погрозами президенту міста. «Всередині був теж набій зі стріляним капсулем. Президента Ференца вже допитали у цій справі. Ведеться також провадження у зв’язку із погрозами», – повідомили у поліції.

У понеділок лист з погрозами отримали також у міській управі Лодзя. У посилці була теж світлина із президентами кільканадцяти польських міст. Всередині була теж куля. Поліція вилучила посилку. Серед світлин було теж фото вбитого у січні президента Ґданська Павела Адамовича з підписом «game over».

Про отриманий лист на своїй сторінці у соціальній мережі поінформував у понеділок теж екс-президент Польщі Лєх Валенса. «Того, хто надіслав мені сьогодні кулю із заявою, що я маю 7 днів життя, якщо не відмовлюся від своєї політичної діяльності, інформую, що такі тексти тільки мене зміцнюють у подальшій діяльності. Ніколи ніхто мене не залякав і не залякає. До побачення, герою. Я боюся тільки Господа Бога і трохи своєї дружини», – написав Валенса у Facebook.

Tego kto przysłał mi dziś 04-03-2019 r kulę [nabój od broni PMK z oświadczeniem że mam 7 dni życia jeśli się nie wycofam…

Опубліковано Lech Wałęsa Понеділок, 4 березня 2019 р.

Нагадаємо, 13 січня на благодійному концерті 27-річний чоловік напав з ножем на мера польського Гданська Павла Адамовича.

Згодом, Адамович помер від отриманих травм у лікарні.