Про це повідомляє Польське радіо.

Цього року багато організаторів «Маніфи» у різних містах Польщі (зокрема в Познані, Вроцлаві, Любліні, Бидґощі, Лудзі та Варшаві) підготовляє демонстрації з нагоди Дня Жінок під спільним лозунгом «Проти насильства влади». Організаторки демонстрацій пояснюють, що вони не утотожнюють владу з правлячою сьогодні командою, визначають її як «нагромадження гніту» щодо вилучених соціальних груп.

«Протестуємо проти всяких форм насильства: економічного, фізичного, сексуального, психічного, символічного, що його здійснюють установи та системи, а також проти пасивності там, де потрібна допомога» - переконують організатори демонстрацій.

Крім «Маніф», які відбудуться вихідними, на середу заплановано Міжнародний страйк жінок 8 березня, який підготовляє неформальна ініціатива «Загальнопольський страйк жінок», що об’єднує різні жіночі організації та особи. Ініціатива «Загальнопольський страйк жінок» 3 жовтня 2016 р. організувала страйк жінок по всій Польщі, так званий Чорний Понеділок. Організаторки заходу закликають жінок в цей день утриматися від професійної і домашньої праці та продемонструвати підтримку чорним одягом. У рамках Страйку Жінок після обіду у багатьох містах Польщі відбудуться демонстрації або проведені гепенінги.

«Вголос»