Шість військових кораблів 1-ї постійної військово-морської групи НАТО (SNMG1) зайдуть у п’ятницю у порт в Ґдині.

Крім польського ракетного фрегата ORP Gen. K. Pułaski, це будуть кораблі з Іспанії, Німеччини, Туреччини, Сполучених Штатів та з Великої Британії, повідомляє Польське радіо.

Візит буде робочим.

Речник 3-ї флотилії військово-морських сил Радослав Піох поінформував у вівторок, що моряки залишатимуться у Ґдині протягом всього періоду великодніх свят.

В 1-у постійну військово-морську групу НАТО (Standing NATO Maritime Group 1; SNMG1) – одну із морських груп швидкого реагування Північноатлантичного альянсу – входять: американський есмінець USS Gravely, який є водночас флагманським кораблем групи, чотири фрегати – польський ORP Gen. K. Pułaski, іспанський ESPS Almirante Juan De Borbon, турецький TCG Gokova і британський HMS Westminster, а також німецьке допоміжне військове судно FGS Rhon.

SNMG1 – це одна з двох постійних морських груп Північноатлантичного альянсу, у склад яких входять вибрані есмінці та фрегати держав НАТО. Їхню основу складають судна зі США, Канади, Великої Британії, Німеччини і Нідерландів, до яких періодично приєднуються кораблі з Бельгії, Данії, Португалії, Іспанії та Польщі.

«Багатонаціональна елітна група тримається на найвищому рівні бойової готовності і вона призначена для негайного реагування у кризових ситуаціях, миротворчих місіях і у випадку війни. Кораблі патрулюють в Атлантичному океані та у всіх європейських водах і є найліпше підготовленою подібною міжнародною ударною групою у світі», – сказав речник 3-ї Флотилії військово-морських сил Польщі. Він додав, що кораблі у складі SNMG1 можуть «здійснювати моніторинг судноплавства, контроль за підозрілими кораблями, проводити операції з блокування та евакуації населення, що перебуває під загрозою», а також «можуть становити базу для морської піхоти та спецпідрозділів, котрі виконують завдання на суші».

Як повідомлялося, 10 березня президент України Петро Порошенко підписав Річну національну програму Україна-НАТО – план стратегічних реформ, необхідних для забезпечення системної підготовки України до членства в Альянсі.