У кожного з трьох поранених українських полонених моряків лишаються осколки у тілі, втім офіційної інформації про стан їхнього здоров’я Росія досі не надає.

Про це заявив адвокат Микола Полозов, передає "Громадське".

Полозов повідомив, що у виписках, які стали підставою для переведення поранених у СІЗО "Лефортово", йдеться про те, що стан їхнього здоров’я це дозволяє. Також він додав, що моряка катера "Бердянськ" Андрія Артеменка вивозили до лікарні без відповідної згоди.

"Його вивезли з СІЗО в міську лікарню №1 імені Пирогова в Москві, протягом 2-3 годин проводили якісь медичні маніпуляції з використанням медичної техніки, при цьому йому не говорили, що з ним роблять. Він не давав згоди на проведення тих чи інших процедур, йому не повідомили про результат", - розповів адвокат.

Подібні "обстеження" стосувались також українського моряка Андрія Ейдера, щодо Василя Сороки поки інформація відсутня.

За словами захисника, такі дії Росії не відповідають вимогам щодо забезпечення медичної допомоги пораненим, а відсутність офіційної інформації ускладнює можливість встановити діагноз, схеми лікування і реабілітацію військовополонених.

"Звичайно ж нашим адвокатам поранені розповідають про свій стан здоров'я: болить рука, нога, у Артеменко падає зір", — розповів адвокат.

Нагадаємо, що Московський міський суд у середу, 20 лютого, відмовив у задоволенні скарг і залишив постанову Лефортівського районного суду про продовження термінів тримання під вартою моряків до кінця квітня.

18 лютого, у московському суді завершилось засідання у справі чотирьох полонених українських моряків. Районний суд вчасно не зробив переклад українською мовою постанови щодо продовження терміну тримання під вартою.