Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін в інтерв’ю «Дзеркало тижня».

«Зараз багато говорять про розрив дипломатичних відносин з РФ. Але ніхто не пояснює, як це допоможе нам досягти поставлених цілей? (Виведення військ з Донбасу і повернення Криму – ред)У разі розриву дипломатичних відносин переговори вестимуться виключно через посередників. Сумніваюся, що ситуація, коли питання «про нас» вирішуватиметься «без нас», стала б найкращим виходом», – сказав він.

«Росія має бути невід'ємною складовою вирішення наявної проблеми. Саме тому Росія разом з Україною і ОБСЄ входить до складу Тристоронньої контактної групи. Якщо ми розірвемо дипломатичні відносини, це зруйнує існуючий переговорний формат і поставить під загрозу Мінські домовленості. А, як видно з останніх подій, саме цього й домагаються терористи з «ДНР» і «ЛНР», – вважає міністр.

«Другий момент. Розрив дипломатичних відносин — це повне «обнуління»" дипломатичних і консульських установ. Хто тоді допомагатиме мільйонам наших громадян, які перебувають у Росії, і тим політичним в'язням, яких вона незаконно утримує? Хто сприятиме підтримці економічних зв'язків з Росією, які хоча й істотно послабилися, але в цей надзвичайно складний час залишаються дуже важливими для багатьох підприємств української економіки?», – каже Клімкін.

«Ми відкликали для консультацій посла, значно зменшили штат посольства й консульських установ. Але питання, які ми маємо вирішувати насамперед у консульській сфері, залишаються. Тому будь-які рішення щодо двосторонніх відносин з РФ ухвалюються нами досить відповідально й виважено, з урахуванням усіх можливих наслідків», – додав урядовець.