Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«За поданням Державної міграційної служби, яка надала переконливі факти про подання недостовірної інформації при оформленні заяви, Комісія з питань громадянства при президентові України вирішила підтримати клопотання про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі і рекомендувала Президенту прийняти відповідне рішення», – йдеться у відповіді прес-служби Адміністрації Президента.

Згідно з інформацією, на основі цих рекомендацій глава держави і підписав відповідний указ.

«Відповідно до законодавства про захист персональних даних цей нормативний акт не підлягає публікації, оскільки містить конфіденційну інформацію, зокрема персональні дані», – пояснили в АП.

Як повідомлялося, 26 липня стало відомо, що Президент України Петро Порошенко видав указ, яким позбавив громадянства України Міхеїла Саакашвілі, повідомила Державна міграційна служба України.

25 липня Міхеїл Саакашвілі заявив, що домагатиметься законного права повернутися до України: «Зараз мене хочуть змусити отримати статус біженця. Цього не буде! Я не планую ніде залишатися і не отримуватиму жодного статусу! Я домагатимуся законного права повернутися до України».

Міхеїл Саакашвілі отримав громадянство України відповідно до указу Президента України Петра Порошенка 30 травня 2015 року. Того ж дня глава Української держави призначив Міхеїла Саакашвілі главою Одеської облдержадміністрації.

7 листопада 2016 року Міхеїл Саакашвілі заявив про звільнення з посади глави Одеської ОДА через те, що «втомився від постійного обману і корупції», зокрема із боку влади в Києві, а 9 листопада Кабінет Міністрів погодив звільнення  Саакашвілі з цієї посади.

Увечері 9 листопада Петро Порошенко своїм указом звільнив Саакашвілі з посади голови Одеської обласної державної адміністрації, а також з посади свого позаштатного радника.

Відповідно до закону «Про громадянство України», громадянство припиняється відповідним указом Президента України. Датою припинення громадянства є дата видання відповідного указу.

У Грузії проти Саакашвілі порушено кілька кримінальних справ. Його звинувачують у розтраті державних коштів і перевищенні службових повноважень.

 

«Вголос»