У експрезидента Петра Порошенка є щонайменше три незалежні мережі, які працюють на нього і його підтримку, тому закриття частини акаунтів на «Фейсбуці» не вплине на загальну ситуацію, адже ті, що створювали такі мережі, теж не дурні.

Про це «Вголосу» розповів політичний аналітик Олександр Кочетков.

«Але їх справедливо закрили, адже порушували правила мережі, тим більше, що ці акаунти не є дійсними, а задіяні у неї лише заради розповсюдження конкретної інформації. І у розробників цієї мережі ботів претензій бути не може», - зауважив експерт.

У таких мереж, за словами Кочеткова, загалом два завдання: повна підтримка замовника та  паплюження усіх, кого вони на цей момент вважають ворогами чи супротивниками. А вищезгадана ботоферма всіляко підтримувала Порошенка і критикувала Зеленського і все, що з ним пов’язане.

«До речі, зазвичай така мережа налічує від 100 до 300 акаунтів. Якщо вибори чи якесь політичне напруження, таку мережу розширюють. Усе залежить від того, скільки грошей у це вкладає замовник. Під час президентських виборів на окрему мережу на місяць витрачали від 10  до 30 тисяч доларів. Це включно з тими, хто продукує контент, який треба розповсюджувати. А скільки вкрали з цього – мінімум 30%», - резюмував Кочетков.

Більше читайте у статті: «Фейсбук і «детоксикація» Порошенка».