Як повідомляє прес-служба Західного регіонального управління ДПСУ, до пункту пропуску «Краковець» для проходження прикордонно-митного оформлення на виїзд прибув автомобіль «Фольксваген», яким керував громадянин України.

Окрім водія, у машині їхали ще двоє пасажирів – жінка та тринадцятирічний хлопчик. Під час паспортного контролю мати хлопчика для підтвердження законності виїзду дитини за кордон надала прикордонникам нотаріально засвідчену згоду батька, оформлену за місцем проживання у місті Чернівці. Але у ході проведення співбесіди з вищевказаною громадянкою та її неповнолітнім сином було встановлено, що нотаріально посвідчена згода батька була отримана з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки, батько дитини на момент отримання вищевказаного документу знаходився за кордоном. Територію України він залишив у 2007 році і до теперішнього часу не повертався. По факту виявлення сфальсифікованої нотаріально посвідченої заяви було проінформовано прокурора Мостиського району.

Згідно з статистичними даними з початку 2010 року було зафіксовано 286 випадків перетину кордону неповнолітніми дітьми без відповідної нотаріально засвідченої згоди батьків. Окрім того, припинено 2 спроби незаконного вивозу дітей.