Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Загалом доходи міського бюджету Львова на 2015 рік затверджено виконавчим комітетом у сумі 3 млрд 672 млн 374 тис. грн: у тому числі доходи загального фонду міського бюджету – 3 млрд 536 млн грн, доходи спеціального фонду – 136 млн 281 тис. грн і бюджету розвитку – 72 млн 200 тис. грн.

Видатки міського бюджету затверджено в розмір 3 млрд 786 млн 389 тис. грн, у тому числі видатки загального фонду – 2 млрд 988 млн грн, видатки спецфонду – 798 млн грн.

На різницю між доходами і видатками планують узяти запозичення.

Резервний фонд міського бюджету на 2015 рік схвалено в розмірі 19 млн грн.

Як пояснив директор департаменту фінансової політики Львівської міської ради Олег Іщук, проект рішення підготовлено, враховуючи пропозиції депутатів: зокрема, додано 600 тис. грн на спорт і допомогу клубам, 500 тис. грн – на молодіжні заходи, 1 млн 100 тис. грн – на культурні заходи, 1 млн грн – на оздоровлення дітей учасників АТО.

Водночас чиновники не підтримали пропозицію депутатів скерувати однакові суми районним адміністраціям на житлово-експлуатаційне господарство. Йдеться загалом про 40 млн грн, які порізно розбили між районними адміністраціями, спираючись на їхні розрахунки.

Також Олег Іщук запропонував прописати в проекті бюджету надходження від акцизного податку. Йдеться про акцизний збір у розмірі 5% роздрібного товарообороту з продажу алкоголю, тютюну і бензину. Відтак у доходах міського бюджету враховано 100 млн грн надходжень від цього податку. Ці надходження Олег Іщук запропонував передати в бюджет розвитку на інфраструктурні проекти.

«У бюджеті розвитку враховано всі гарантії міста перед комунальними підприємствами за міжнародними кредитами, також враховано платіжки, які нам повернуло казначейство 31 грудня. Окрім того, передбачено 30 млн грн на пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому і 6 млн грн на ЛКП «Муніципальна дружина», – розповів Олег Іщук.

Загалом бюджет розвитку має бути затверджено до 1 березня.

Попри пропозицію депутатів перенести «бюджетну сесію» на наступний тиждень, міський голова таки підписав розпорядження про її проведення завтра, 15 січня.

Нагадаємо також, що вчора у Львові відбулися громадські слухання щодо основних показників бюджету.