Про це заявив прокурор Головної військової прокуратури України Руслан Кравченко в ефірі «112 Україна».

«Підозрюваний Янукович повинен бути в суді і відповідати перед українським судом. Тільки так. Ніяких допитів у присутності представників ГПУ не буде», - заявив він.

Прокурор зазначив, що підозра на Януковича переходить в органи попереднього розслідування та суду за межами України, на територію РФ.

«Він підозрюваний, згідно з постановою слідчого судді, він повинен бути затриманий і доставлений в суд. РФ заявляє, що вона готова допитати підозрюваного Януковича. Вона не заявляти про це, а робити вже чотири місяці тому. Якщо готова, нехай виконує запит», - сказав Кравченко.

«На території РФ я, наприклад, як прокурор або слідчий, який здійснює досудове розслідування, не маю права допитувати Януковича. Тільки правоохоронні органи РФ. Ми можемо бути тільки бути присутнім під час цього допиту. Я, як прокурор або слідчий, повинен буду затримати підозрюваного і доставити його в суд. Не буде такого допиту, якщо ми будемо присутні», - зауважив він.

Зазначимо, що Генеральна прокуратура РФ у відповідь на запит Генпрокуратури України повідомила, що готова організувати допит екс-президента України Віктора Януковича на території РФ у присутності українських слідчих.

«У зв'язку з перебуванням Януковича на території Росії Генеральна прокуратура Російської Федерації готова розглянути питання про організації його допиту в присутності представників правоохоронних органів України», - йдеться у відповіді Генпрокуратури РФ на запит Генеральної прокуратури України, копія якого є в розпорядженні агентства «Інтерфакс-Україна».