Таку думку висловив начальник управління прокуратури Львівської області Тарас Дунас під час брифінгу сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Тарас Дунас зазначив, що вже незабаром Львів може «потонути» у смітті, адже Жовківська районна рада вирішила з 15 квітня припинити експлуатацію сміттєзвалища в Грибовичах і це рішення є чинним.

«Однією із умов цього рішення Жовківської районної ради є те, що у них відсутня будь-яка інформація щодо конкретних шляхів вирішення питання вивезення побутового сміття у межі території району», – пояснив прокурор.

Він додав, що прокуратура має два рішення судів, у одному з яких йдеться про зобов’язання про припинення експлуатації Львівського міського сміттєзвалища, однак ці рішення не набрали законної сили у зв’язку із оскарженням їх у апеляційному порядку.

«Прокуратура вживає максимум зусиль, щоб ці справи були розглянуті в апеляційному порядку. Після того, як рішення наберуть законної сили, буде своєрідна підстава для притягнення до відповідальності, в тому числі  й кримінальної, посадових осіб за невиконання рішень суду. Я думаю, що це буде одним із дієвих механізмів, який дасть можливість реально вплинути на ситуацію, яка виникла», – сказав Тарас Дунас.

За його словами, робота над зупиненням експлуатації Львівського міського сміттєзвалища дещо зрушилась якраз після подання позовних заяв.  Однак все це відбувається лише на рівні нарад, звернень, направлення матеріалів у різні інстанції тощо.

«Якщо і надалі не буде реальних кроків, ми маємо загрозу, що буде виконано рішення Жовківської районної ради, – мешканці району настроєні категорично, – в частині не допуску подальшого складування сміття на території Грибовицького сміттєзвалища. На даний час вирішення цієї проблеми лежить у коридорах Львівської міської ради, яка повинна активно вести діалог із громадою Жовківщини, щоб показати які реальні кроки вживаються та зроблені за ті 10 років з часу, коли санітарним лікарем видана постанова про припинення діяльності цього полігону, як екологічно небезпечного об’єкта», – наголосив прокурор.

Як писав «Вголос», на початку квітня Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства погодило першу стадію «Проект» рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, розробником якої є львівський інститут ВАТ «Гірхімпром».