«Група G7 і колишня група G8 завжди вважала себе спільнотою цінностей. Приєднання Криму, яке вважається явним порушенням принципів міжнародного права, і події на сході України є серйозними порушеннями цих спільних цінностей», – заявила Меркель в інтерв’ю газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

«На теперішньому етапі» немає шансів на те, що Путін може бути запрошений на саміт G7, який пройде в Баварії в червні поточного року, зазначила канцлер.

Меркель також нагадала, що ЄС не може розглядати можливість зняття санкцій до тих пір, поки не усунені причини, які їх ввели, передає Reuters.

«Навесні ми будемо обговорювати питання, як бути з санкціями, які ми вирішили ввести після приєднання Криму. Враховуючи поточну ситуацію, вони залишаться в дії», – зазначила Меркель.

Раніше офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт повідомив, що саміт G7 (США, Канада, Великобританія, Франція, Німеччина, Японія, Італія) пройде в Німеччині 7 і 8 червня 2015 року. Головування у «Великій сімці» з 1 липня 2014 року перейшло до Німеччини.