Про це оголосила сьогодні прес-служба російського президента.

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков уточнив, що вона вперше пройде не в Кремлі. «Зараз в Кремлі просто ніде проводити велику прес-конференцію, оскільки в 14-му корпусі, де був досить великий зал, йде капітальний ремонт», — пояснив він.

Місце проведення буде оголошено додатково, зазначили в прес-службі.

Пєсков підкреслив, що на прес-конференцію, як зазвичай, запрошують всіх охочих журналістів — московських, регіональних, а також представників закордонних ЗМІ та журналістів з інших країн.

На запитання, чи не має наміру Путін традиційно піти на рекорд тривалості таких зустрічей з пресою, Пєсков відповів, що «ніяких обмежень з тривалості не заплановано», тобто глава держави відповідатиме на запитання стільки часу, скільки вважатиме за можливе. Прес-секретар додав, що буде збережено і попередній порядок: «Якийсь час прес-конференцію вестиму я, потім Путін сам вибиратиме тих, хто ставитиме запитання».

Будучи президентом у 2000-2008 роках, Путін сім разів проводив великі прес-конференції. Останню з них, яка відбулася менше ніж за місяць до президентських виборів (які виграв Дмитро Медведєв), 14 лютого 2008 року, журналісти назвали найдовшою.

Щороку Путін збільшував час відповідей на питання: якщо в 2001 році глава держави за півтори години відповів на 22 запитання, то в 2008 він встановив рекорд тривалості спілкування з пресою — 4 години 40 хвилин, впродовж яких свої запитання поставили 78 репортерів.

Сам Путін раніше говорив, що вважає великі прес-конференції «хорошою традицією», оскільки на них можна відповісти на «ключові питання внутрішньої і міжнародної політики».

Пішовши працювати прем'єр-міністром у 2008, Путін відмовився від проведення великих прес-конференцій, але продовжив іншу традицію — «Прямих ліній», коли щорічно з 2001 року відповідав на запитання простих росіян з різних регіонів. Як повідомляв Пєсков, «цього року традиційної «прямої лінії» президента не буде, але це не означає, що він відмовляється від цього формату».

Джерело: ИТАР-ТАСС