Державне управління справами України домовилося про повернення державі проданого росіянам пансіонату «Гліцинія» в Криму. Про це повідомив керівник Держуправсправами Ігор Тарасюк. За його словами, Держуправсправами України домовилося з російським ВАТ «Банк зовнішньої торгівлі» розірвати договір продажу банку пансіонату «Гліцинія» Міжнародного дитячого центру «Артек».

«Російська сторона запропонувала нам розірвати угоду на умовах договору, тобто ми будемо повинні повернути кошти, які отримали, це 30% від вартості «Гліцинії». Ми їх повернемо. Вони ж нам повертатимуть першу і другу дачі, які там знаходяться», - сказав Тарасюк, не уточнивши подробиць умов розриву договору. В минулому сторіччі в «Гліцинії» відпочивали і працювали керівники СРСР - Микита Хрущов, Леонід Брежнєв, Юрій Андропов, Михайло Горбачов. Зараз ЗМІ називають пансіонат неофіційною резиденцією президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Нагадаємо, 21 жовтня 2004 року Держуправсправами видало розпорядження №728, яким як виняток дозволяло МДЦ «Артек» без проведення конкурсу продати будівлі і споруди, які відносяться до основних фондів центру, за ціною не нижче вартості, визначеної експертом відповідно до законодавства. При відчуженні не враховувалося те, що пансіонат «Гліцинія» відноситься до об’єктів, що не підлягають приватизації, і «Артек» продав приміщення пансіонату «Гліцинія» за 77 млн. 934 тис. гривень російському ВАТ «Банк зовнішньої торгівлі». 20 травня цього року прокуратура Криму звернулася з позовом в Господарський суд Києва, вимагаючи визнати продаж пансіонату «Гліцинія» МДЦ «Артек» незаконною.
Обком