Про повідомляє прес-служба Слідчого комітету РФ.

«Вони підозрюються в організації вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 33 і ч. 2 ст. 105, ч. 3 ст. 33 ч. 1 ст. 356, ч. 3 ст. 33 ч. 3 ст. 144, ч. 3 ст. 33 і ч. 3 ст. 126 КК РФ (організація вбивства; застосування заборонених коштів і методів ведення війни; викрадення людини; перешкоджання законній діяльності журналіста)», – наводяться у повідомленні слова представника СК Володимира Маркіна.

Російське слідство вважає, що «Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, діючи узгоджено з українським бізнесменом Ігорем Коломойським, призначеним губернатором Дніпропетровської області України, та іншими особами з числа вищих керівників Міністерства оборони України, у період з 12 квітня 2014 умисно з метою вбивства цивільних осіб організував і керував проведенням підконтрольними і підлеглими їм по службі військовослужбовцями Збройних сил України, озброєними членами «Національної гвардії України» і «Правого сектору», а також бійцями батальйону спеціального призначення «Дніпро» МВС України, створеного і фінансованого Коломойським, військової операції.

«Слідство вважає, що саме з відома Авакова, Коломойського та інших осіб із числа вищих керівників Міністерства оборони України було організовано викрадення журналістів телерадіокомпанії «Звєзда» Сушенкова й Малишева, незаконне захоплення журналістів цієї ж телерадіокомпанії Давидова й Конашенкова, а також декількох інших російських журналістів», – додав Маркін.

«Слідство збирається винести постанову про притягнення Коломойського та Авакова в якості обвинувачуваних, клопотати перед судом про заочне обрання у відношенні них запобіжного заходу й оголосити в міжнародний розшук, як осіб, обвинувачуваних у вчиненні злочинів проти миру й безпеки людства», – сказав представник СК РФ.

Як писав «Вголос», це вже не перший випадок, коли Росія вважає себе світовим арбітром та втручається у внутрішні справи України. 30 травня Головне слідче управління СК Російської Федерації порушило кримінальну справу стосовно поки невстановлених військовослужбовців Збройних сил України, а також осіб з числа «Національної гвардії України» і «Правого сектора» за фактами обстрілів міст Слов'янськ, Краматорськ, Донецьк, Маріуполь та інших населених пунктів проголошених Донецькій і Луганській Народних Республік за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни).