Про це заявив заступник голови української парламентської делегації в ПАРЄ Сергій Соболєв.

Як повідомляє прес-служба ВО «Батьківщина», політик пояснив, що при розгляді питання щодо моніторингу виконання зобов'язань Азербайджаном, Моніторинговий комітет подав резолюцію, в якій містився цілий розділ про наявність політв'язнів в Азербайджані. За його словами, в цьому розділі були прізвища 42 осіб, яких міжнародні організації визнали особами, які відповідають визначенню «політичний в'язень».

Соболєв заявив, що всі члени української делегації від опозиції підтримали цю резолюцію, і підтвердження цьому можна знайти на офіційному сайті ПАРЄ.

Однак, за його словами, в процесі розгляду питання по Азербайджану було запропоновано окрему Резолюцію про політв'язнів, до якої було включено більшу кількість прізвищ, але в цей список потрапили особи, які, наприклад, вели збройну боротьбу за встановлення шаріату на території Азербайджану, особи, які були прямо причетні до іранських спецслужб тощо.

«Саме тому при обговоренні цього питання на засіданні групи Європейської народної партії було прийнято рішення ні в якому разі не дискредитувати термін «політичний в'язень» будь-якою підозрою, яка в майбутньому могла б зробити неможливим встановлення цього визначення (щодо осіб, які підпадають під це визначення, – прим. «Вголосу»», – підкреслив політик.

Соболєв зазначив, що якби в список азербайджанських політв'язнів потрапила хоч одна людина, яка причетна до екстремістських організацій, до терористичних акцій або країни екстремістських течій, це б мало негативні наслідки в майбутньому при встановленні статусу політичних в'язнів людям, яких засуджено за політичне переслідування.

«І ми сподіваємося, що вже на наступній сесії в рамках доповіді Моніторингового комітету буде розглянуто питання політв'язнів в Україні. Всі інсинуації, які виникли в пресі щодо голосування чи не голосування – це провокація з метою дискредитації поняття «політичний в'язень», – резюмував депутат.

Раніше повідомлялося про те, що представники «Батьківщини» в Парламентській асамблеї Ради Європи не підтримали резолюцію про політичних в'язнів у Азербайджані, яка могла стати першим рішенням ПАРЄ про застосування цього терміну до конкретної країни. Втім, цю резолюцію ПАРЄ відхилила, прийнявши, натомість, інший документ (детальніше про нього – тут).

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ