Законопроект передбачає можливість затримання Президента тільки за згоди ВР.

Текст законопроекту «Про внесення змін до Конституції України» (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб) опублікований на офіційному сайті Ради.

Пропонується внести зміни в ст. 105 Конституції України і передбачити, що «Президент України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набуття чинності звинувачувального вироку суду щодо нього».

При цьому зі статті 105 Конституції України пропонується вилучити слова: «Якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту».

При цьому законопроект пропонує дозволити заарештовувати нардепів без згоди Верховної Ради (ВР) після обвинувального вироку суду. Згідно з документом, частина 3 ст. 80 Конституції України, якою визначається недоторканність депутатів ВР, пропонується викласти в такій редакції: «Народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набуття чинності звинувачувального вироку суду щодо нього».

У чинній версії фрази «до набуття чинності звинувачувального вироку суду щодо нього» немає.

«Прийняття запропонованих змін надасть можливість... унеможливить використання недоторканності для уникнення відповідальності за порушення закону», - говориться в пояснювальній записці до документа.

Варто зазначити, що документ був створений 3 жовтня 2008 р., висновок комітету було отримано 21 червня 2012 р., однак отриманий Верховною Радою він був лише 12 грудня.

Нагадаємо, Верховна Рада вже робила спроби обмежити недоторканність депутатів. Законопроектом, який ВР прийняла 5 липня і направила до КСУ, пропонувалося виключити з чинної редакції Конституції України частину першу статті 80, згідно з якою "народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність", а частину третю цієї статті викласти в новій редакції, згідно з якою "народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набуття чинності звинувачувального вироку суду щодо нього". У частині 3 статті 105 запропоновано виключити слова "якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".

Джерело: РБК-Україна