Проект №4158а зареєстрували вчора.

Тексту проекту наразі немає на сайті ВРУ.

Про нього написав на своїй сторінці у Facebook автор проекту нардеп Олександр Бригинець.

Як відзначив нардеп, згідно статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження обласної ради можуть бути достроково припинені у випадках, якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, законів України, прав і свобод громадян – фізичних осіб.

«Донецька обласна рада з моменту обрання депутатів у 2010 році допустила суттєві прорахунки у своїй діяльності, що призвело до виникнення загрози територіальної цілісності держави України, збройних конфліктів на території області, жертв серед мирного населення, співробітників правоохоронних органів та військовослужбовців та суттєвих непередбачуваних витрат державного та місцевих бюджетів. Проектом Постанови пропонується призначити позачергові вибори депутатів Донецької обласної ради на першу неділю після завершення строку шістдесяти днів з дня опублікування даної Постанови», – відзначає Бригинець.

За його словами, це рішення цілком вписується в мирний план Президента України П.Порошенка.

«Я навмисно виписав проект так, щоб не вказувати конкретної дати проведення виборів. Вона буде визначена після оприлюднення Постанови і підписання її Президентом. Отже, фактично сам Президент та ВР можуть або наблизити вибори, або віддалити їх до певного часу», – зазначив він.

Найближчим часом Бригинець обіцяє підготувати аналогічні проекти Постанов щодо проведення інших місцевих виборів на Донеччині і Луганщині.